REL-RM85V7-Z-12VDC-RELPOL
RELAY MINI SPST NO 12VDC 20A/250VAC 20A
Šifra:113193
2 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
PDF
REL-RM85V7-Z-12VDC-RELPOL, RELAY MINI SPST NO 12VDC 20A/250VAC 20A, 12VDC 1KONT(SPST-NO), RELAY MINI
Manufacturer RELPOL
Relay type electromagnetic
Contacts configuration  SPST-NO
Rated coil voltage 12V DC
AC contacts rating
(at resistance load) 20 A / 250 VAC
DC contacts rating
(at resistance load) 20 A / 24 VDC
Contact current max. 20A
Switched voltage max 250V DC, max 440V AC
Relay variant miniature, vertical
Mounting PCB
Coil resistance 580Ω
Coil voltage min. 9V DC
Coil voltage max. 36V DC
Operate time 8ms
Body dimensions 29 x 12.7 x 15.7mm
Release time 3ms
Coil power consumption 250mW
Sealing IP40
Operating temperature -40...105°C
Relay series RM85H7
Contact resistance 100mΩ
Terminal pitch 7.5mm
Leads for PCB, 6.3x0.8mm connectors
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM