REL-G5Q-12VDC-OMRON
RELAY SPST-NO 12VDC 10A/250VAC 5A/30VDC
Šifra:123984
10 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-G5Q-12VDC-OMRON, RELAY SPST-NO 12VDC 10A/250VAC 5A/30VDC, RELAY, 12VDC 1KONT(SPST-NO)
Manufacturer OMRON OCB
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration  SPST-NO
Rated coil voltage 12V DC
AC contacts rating @R  10A / 250V AC
DC contacts rating @R  5A / 30V DC
Contact current max. 10A
Switched voltage max. 30V DC,  max. 277V AC
Relay variant miniature
Mounting PCB
Coil resistance 720Ω
Operate time 10ms
Body dimensions 20.3x10.3x15.8mm
Release time 5ms
Coil power consumption 200mW
Operating temperature -40...85°C
Relay series G5Q-EU
Contact resistance 100mΩ
Terminal pitch 2.54mm
Coil current 16.7mA
Enclosure description hermetic seal
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM