REL-66.82.9.012.0000-FINDER
RELAY 12VDC DPDT 30A/250AC,30A 30VDC
Šifra:127127
2 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-66.82.9.012.0000-FINDER, RELAY 12VDC DPDT 30A/250AC,30A 30VDC, 12VDC 2KONT.(DPDT), RELAY INDUSTRIJSKI
Manufacturer FINDER
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration DPDT
Rated coil voltage 12V DC
Contact current max. 30A
Relay variant power
Relay series 66.82
Operating temperature -40...70°C
Mounting on panel
Body dimensions 68,5x33,5x31mm
Coil resistance 85Ω
AC contacts rating @R 30A / 250V AC
(at resistive load)
Coil current 141mA
Switched voltage max. 220V DC, max. 440V AC
AC contacts rating @R 30A / 30V DC
(at resistive load)
Leads connectors 6,3x0,8mm
Coil power consumption 1,7W
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM