REL-RM96-1021-35-1018
RELAY (SPST-NO)18VDC 8A/250V 8A/24VDC
Šifra:118624
2 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-RM96-1021-35-1018, RELAY (SPST-NO)18VDC 8A/250V 8A/24VDC, 18VDC 1KONT.(SPDT), RELAY MINI
Manufacturer RELPOL
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration  SPST-NO
Rated coil voltage 18V DC
AC contacts rating @R
(at resistance load) 8 A / 250 VAC
DC contacts rating @R
(at resistance load) 8 A / 24 VDC
Contact current max. 8A
Switched voltage max 440V AC, max 120V DC
Relay variant miniature
Mounting PCB
Coil resistance 1.5kΩ
Coil voltage min. 12.6V DC
Coil voltage max. 44V DC
Operate time 10ms
Body dimensions 28 x 10 x 16.2mm
Release time 5ms
Coil power consumption 300mW
IP rating IP67
Mechanical durability 20000000cycles
Operating temperature -40...80°C
Weight 11g
Relay series RM96
Contact resistance 100mΩ
Contact material AgCdO
Terminal pitch 5mm
Height 16.2mm
Number of pins 4
Dimensions pogledaj
Dodatne informacije
Težina bruto: 0.01 kg
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM