REL-G2R-1-24VAC-OMRON
(5PIN)RELAY 24VAC 10A SPDT
Šifra:113262
5 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
PDF
REL-G2R-1-24VAC-OMRON, (5PIN)RELAY 24VAC 10A SPDT, 24VAC 1KONT.(SPDT), RELAY MINI
Manufacturer OMRON
Relay type electromagnetic
Contacts configuration  SPDT
Rated coil voltage 24V AC
AC contacts rating
(at resistance load) 10 A / 250 VAC
DC contacts rating
(at resistance load) 10 A / 30 VDC
Contact current max. 10A
Switched voltage max 380V AC, max 125V DC
Relay variant miniature
Mounting PCB
Coil resistance 260Ω
Operate time 15ms
Body dimensions 29 x 13 x 25.5mm
Release time 10ms
Operating temperature -40...70°C
Relay series G2R
Contact resistance 30mΩ
Terminal pitch 3.5mm
Coil current 46.5mA
Enclosure description Standard seal
Leads for PCB
Associated items PODST-1
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM