REL-ST1-24V
RELAY MINI 24VDC 8A 2.4K SPST-NO+SPST-N
Šifra:115059
0 - pošalji upit Pošalji upit
PDF
REL-ST1-24V, RELAY MINI 24VDC 8A 2.4K SPST-NO+SPST-N, 24VDC 1KONT(SPST), RELAY MINI
Manufacturer PANASONIC
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration SPST-NO + SPST-NC
Rated coil voltage 24V DC
Contact current max. 8A
Switched voltage max 250V DC, max 380V AC
Relay variant miniature
Coil resistance 2.4kΩ
Body dimensions 31 x 14 x 11mm
Operating temperature -40...60°C
Relay series ST
Contact material AgSnO2/Au
Coil current 10mA
Related items ST-PS
Dodatne informacije
Težina bruto: 10.2 g
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM