REL-F4061-48VAC-FINDER
RELAY MINI SPDT 48VAC 16A/250VAC
Šifra:116215
7 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-F4061-48VAC-FINDER, RELAY MINI SPDT 48VAC 16A/250VAC, 48VAC 1KONT(SPDT), RELAY MINI
Manufacturer FINDER
Relay type electromagnetic
Contacts configuration  SPDT
Rated coil voltage 48V AC
AC contacts rating
(at resistance load) 16 A / 250 VAC
DC contacts rating
(at resistance load) 16 A / 30 VDC
Contact current max. 30A
Switched voltage max 220V DC, max 400V AC
Relay variant miniature
Mounting PCB, socket
Coil resistance 320Ω
Body dimensions 29 x 12.4 x 25mm
Coil power consumption 1.2VA
Operating temperature -40...85°C
Relay series 40.61
Contact material AgNi
Terminal pitch 5mm
Coil current 21mA
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM