REL-F4052-48-000-FINDER(ITALY)
RELAY MINI DPDT 48VDC 2X8A/250VAC,8A/30V
Šifra:112850
4 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
PDF
REL-F4052-48-000-FINDER(ITALY), RELAY MINI DPDT 48VDC 2X8A/250VAC,8A/30V, 48VDC 2KONT.(DPDT), RELAY MINI
Manufacturer FINDER
Relay type electromagnetic
Contacts configuration  DPDT
Rated coil voltage 48V DC
AC contacts rating
(at resistance load) 8 A / 250 VAC
DC contacts rating
(at resistance load) 8 A / 30 VDC
Contact current max. 15A
Switched voltage max 220V DC, max 400V AC
Relay variant miniature
Mounting PCB, socket
Coil resistance 3.5kΩ
Body dimensions 29 x 12.4 x 25mm
Coil power consumption 650mW
Operating temperature -40...85°C
Relay series 40.52
Contact material AgNi
Terminal pitch 5mm
Coil current 14mA
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM