REL-RY530005-TE CONN.
RELAY 5VDC 8A/250VAC SPST-NO
Šifra:116064
1 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
PDF
REL-RY530005-TE CONN., RELAY 5VDC 8A/250VAC SPST-NO, 5VDC 1KONT(SPST), RELAY MINI
Manufacturer TE Connectivity
Relay type electromagnetic
Contacts configuration  SPST-NO
Rated coil voltage 5V DC
AC contacts rating
(at resistance load) 8 A / 250 VAC
DC contacts rating
(at resistance load) 8 A / 30 VDC
Contact current max. 8A
Switched voltage max 250V AC, max 300V DC
Relay variant miniature
Mounting PCB
Coil resistance 112Ω
Operate time 7ms
Body dimensions 28.5 x 10.1 x 12.3mm
Release time 3ms
Coil power consumption 220mW
Mechanical durability 30000000cycles
Operating temperature -40...85°C
Weight 18g
Relay series RYII
Switching capacity 2000VA
Contact material AgCdO
Terminal pitch 5mm
Coil current 44.6mA
Enclosure description Standard seal
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM