REL-RT424006-TE CONNECTIVITY
RELAY DPDT 6VDC 2X8A/250VAC,8A/30VDC
Šifra:112780
7 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-RT424006-TE CONNECTIVITY, RELAY DPDT 6VDC 2X8A/250VAC,8A/30VDC, 6VDC 2KONT(DPDT), RELAY MINI
Manufacturer TE Connectivity
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration  DPDT
Rated coil voltage 6V DC
AC contacts rating @R
(at resistance load) 8 A / 250 VAC
DC contacts rating @R
(at resistance load) 8 A / 30 VDC
Contact current max. 8A
Switched voltage max 400V AC, max 300V DC
Relay variant miniature, monostable
Mounting PCB
Coil resistance 90Ω
Coil voltage min. 4.2V DC
Operate time 7ms
Body dimensions 29 x 12.7 x 15.7mm
Release time 2ms
Coil power consumption 400mW
IP rating IP40
Mechanical durability 300000000cycles
Operating temperature -40...70°C
Weight 14g
Relay series RT2
Contact material AgNi 90/10
Terminal pitch 5mm
Height 15.7mm
Number of pins 8
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM