REL-FRA12-OF
RELAY SPDT 12VDC 40A AUTOMOTIVE
Šifra:125510
1 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-FRA12-OF, RELAY SPDT 12VDC 40A AUTOMOTIVE, RELAY, RELAY AUTOMOTIV
Manufacturer: FORWARD INDUSTRIAL CO.
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 40A
DC contacts rating @R(at resistive load): 30A / 14V DC
Relay variant: automotive
Coil voltage min.: 8.4V DC
Coil voltage max.: 15.6V DC
Coil resistance: 90Ω
Contact material: AgSnO2
Operating temperature: -40...85°C
Body dimensions: 26x22x22.3mm
Mounting: PCB
Coil power consumption: 1.6W
Relay series: FRA2
Contact resistance: 30mΩ
Leads: for PCB
Mechanical durability: 100000000 cycles
Switched voltage: max. 75V DC
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM