REL-LQ2A-12-RAYEX
RELAY AUTOMOTIVE SPST-NO 12VDC 10A/14CDC
Šifra:114574
19 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
PDF
REL-LQ2A-12-RAYEX, RELAY AUTOMOTIVE SPST-NO 12VDC 10A/14CDC, 12VDC 1KONT(SPST-NO), AUTO PROGRAM
Manufacturer RAYEX ELECTRONIC
Relay type electromagnetic
Contacts configuration  SPST-NO DM
Rated coil voltage 12V DC
Contact current max. 10A
DC contacts rating
(at resistance load) 10 A / 14 VDC
Relay variant automotive
Coil resistance 180Ω
Operating temperature -30...85°C
Relay series LQ
Body dimensions 16 x 12.5 x 14mm
Mounting socket, on panel
Mechanical durability 10000000cycles
Coil current 66.7mA
Weight 6g
Contact resistance 100mΩ
Leads for PCB
Operate time 7.2ms
Release time 1.2ms
Electrical life 100000cycles
Mogućnost narudžbe zamjenskog proizvoda
REL-LQ-12
REL-LQ-12
RELAY ELEKTROMAG. AUTO SPDT 12V 20A
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM