REL-RM96-3011-35-1018
(5P)RELAY 18V 8A/250V MINI(SPDT-NO)
Šifra:123083
11 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-RM96-3011-35-1018, (5P)RELAY 18V 8A/250V MINI(SPDT-NO), 18VDC 1KONT.(SPDT), RELAY MINI
Manufacturer: RELPOL
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 18V DC
AC contacts rating (at resistive load): 8A / 250V AC
DC contacts rating (at resistive load): 8A / 24V DC
Contact current max: 8A
Switched voltage max: 120V DC, max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 1.5kΩ
Coil voltage min: 12.6V DC
Coil voltage max: 44V DC
Operate time: 10ms
Body dimensions: 30x10x16.2mm
Release time: 5ms
Coil power consumption: 300mW
IP rating: IP67
Mechanical durability: 20000000 cycles
Operating temperature: -40...80°C
Weight: 11g
Relay series: RM96-1P
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Terminal pitch: 3.2mm
Height: 16.2mm
Number of pins: 5
OEM number: 852844
Mogućnost narudžbe zamjenskog proizvoda
REL-RM96-1011-35-1018-RELPOL
REL-RM96-1011-35-1018-RELPOL
RELAY MINI SPDT 18VDC 8A/250VAC
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM