REL-AZ822-2C-24DSE-ZETTLER
RELAY MINI 24VDC 0.5A DPDT/250VAC
Šifra:117420
22 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-AZ822-2C-24DSE-ZETTLER, RELAY MINI 24VDC 0.5A DPDT/250VAC, 24VDC 1KONT.(SPDT), RELAY MINI
Manufacturer: ZETTLER
Relay type: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
AC contacts rating (at resistance load): 0.5 A / 120 VAC
DC contacts rating (at resistance load): 1 A / 24 VDC
Contact current max.: 2A
Switched voltage: max 250V AC, max 220V DC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 2.88kΩ
Coil voltage min.: 16.8V DC
Coil voltage max.: 52.9V DC
Operate time: 5ms
Body dimensions: 20 x 9.8 x 12mm
Release time: 2ms
Coil power consumption: 98mW
Sealing: IP64
Operating temperature: -55...90°C
Weight: 4.5g
Relay series: AZ822
Contact resistance: 50mΩ
Terminal pitch: 5mm
Mogućnost narudžbe zamjenskog proizvoda
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM