REL-RM84-2012-35-1024-RELPOL
RELAY 24VDC 2X8A/250V DPDT-MINI
Šifra:122456
9 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-RM84-2012-35-1024-RELPOL, RELAY 24VDC 2X8A/250V DPDT-MINI, 24VDC 2KONT.(DPDT), RELAY MINI
Manufacturer RELPOL
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration  DPDT
Rated coil voltage 24V DC
AC contacts rating @R
(at resistive load) 8A / 250V AC
DC contacts rating @R
(at resistive load) 8A / 24V DC
Contact current max. 8A
Switched voltage max. 250V DC, max. 440V AC
Relay variant miniature
Mounting PCB
Coil resistance 1.44kΩ
Coil voltage min. 16.8V DC
Coil voltage max. 61.2V DC
Operate time 7ms
Body dimensions 29x12.7x15.7mm
Release time 3ms
Coil power consumption 480mW
IP rating IP67
Mechanical durability 30000000cycles
Operating temperature -40...85°C
Weight 14g
Relay series RM84
Contact resistance 100mΩ
Contact material AgNi
Terminal pitch 5mm
Height 15.7mm
Related items GD50, GZ80, GZM80, GZM80-BK, GZT80, PW80
Number of pins 8
Body colour white
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM