REL-41.52.9.024.0010
(8P)RELAY 24V 8A MINI(DPDT)
Šifra:126459
0 - pošalji upit Pošalji upit
REL-41.52.9.024.0010, (8P)RELAY 24V 8A MINI(DPDT), RELAY, 24VDC 2KONT.(DPDT)
Manufacturer FINDER
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration DPDT
Rated coil voltage 24V DC
Contact current max. 15A
AC contacts rating @R(at resistive load) 8A / 250V AC
DC contacts rating @R(at resistive load) 8A / 30V DC
Switched voltage max. 220V DC, max. 400V AC
Relay variant miniature
Mounting PCB
Coil resistance 1.44kΩ
Coil voltage min. 16.8V DC
Coil voltage max. 36V DC
Body dimensions 29x12.5x15.7mm
Coil power consumption 400mW
Mechanical durability 3000000 cycles
Operating temperature -40...85°C
Relay series 41.52
Contact material AgNi
Terminal pitch 5mm
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM