REL-FTR-K1CK024W-FUJITSU
RELAY MINI SPDT 24VDC 16A
Šifra:116676
11 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-FTR-K1CK024W-FUJITSU, RELAY MINI SPDT 24VDC 16A, 24VDC 1KONT.(SPDT), RELAY MINI
Manufacturer: FUJITSU-TAKAMISAWA
Relay type: electromagnetic
Contacts configuration:  SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
AC contacts rating (at resistance load): 16 A / 250 VAC
DC contacts rating (at resistance load): 16 A / 24 VDC
Contact current max.: 16A
Switched voltage max: 300V DC, max 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 1.44kΩ
Coil voltage min.: 16.8V DC
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29 x 12.7 x 15.7mm
Release time: 5ms
Coil power consumption: 400mW
Operating temperature: -40...85°C
Relay series: FTR-K1
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Terminal pitch: 5mm
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM