REL-G5V1-24-OMRON
RELAY MINI SPDT 24VDC,0,5A/125VAC,2A/30V
Šifra:117365
0 - pošalji upit Pošalji upit
REL-G5V1-24-OMRON, RELAY MINI SPDT 24VDC,0,5A/125VAC,2A/30V, 24VDC 1KONT.(SPDT), RELAY MINI
Manufacturer: OMRON
Relay type: electromagnetic
Contacts configuration:  SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
AC contacts: rating: 0.5 A / 125 VAC
DC contacts rating: 1 A / 24 VDC
Contact current max.: 1A
Switched voltage max :125V AC, max 60V DC
Relay variant: subminiature
Mounting: PCB
Coil resistance: 3.84kΩ
Body dimensions: 12.5 x 7.5 x 10mm
Coil power consumption: 150mW
Operating temperature: -30...70°C
Relay series: G5V-1
Contact resistance :100mΩ
Terminal pitch: 2.54mm
Coil current: 6.25mA
Mogućnost narudžbe zamjenskog proizvoda
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM